Don´t let the lights go out (1)

24. srpna 2009 v 12:32 | Cemetery385 |  One-Shot-Frerard
Tak je tu zase jedna jednorázovka. =) Trochu jsem se rozepsala, takže to výjde asi na dva díly. Tady je první.... =)

"Gee! Neviděl si tu krabici se skleničkami? Nemůžu ji najít." ozvalo se z chodby.

Becky vždycky brala všechno moc vážně. Ze sebemenší maličkosti byla hned ve stresu a chtěla mít všechno v naprostém pořádku. Když se teď stěhovali, lítala po rozházeném bytě jako pominutá a nemohla nic najít. Gerarda to nechávalo naprosto chladným. Svoji pracovnu si vyklidil, pomohl dokonce i s ložnící a už jenom čekal, až bude mít jeho žena připravené krabice k přenosu do auta. Zbytek už zařídí stězovací služba.
Gerardova realitní kancelář, kterou před pěti lety založil spolu s Rebeccou, začínala vzkvétat a tím pádem se konečně mohli pochlubit nemalou částkou na účtu, co stále narůstala. Byl na firmu hrdý a věnoval jí hodně času.Ale byla pravda, že od narození jejich dcery se snažil být doma častěji, aby jí a její matku nezanedbával. To by si nezasloužily. Jsou to nejcennější, co na světě má.
Malá Vendeta rostla do krásy. Byly jí teprve čtyři roky, ale už se mohla pochlubit černými vlasy do půl zad, oříškově hnědýma očima, pro které by Gerard zemřel a stěhově bílou pletí. To všechno zdědila po její krásné matce.
Zítra to bude přesně deset let, co se vzali. A právě nový dům s velkou zahradou měl být dárek k jejich výročí. Becky to nevěděla, snad si myslí, že Gerard na jejich kulatiny zapomněl, ale on má tohle datum nesmazatelně vyryté do paměti. I po těch letech svoji ženu miluje, i když si ještě na univerzitě myslel, že takhle dlouhé manželství, co v žádném směru neskřípe, je jenom cliché.

"Můžeš mi jít konečně pomoct?!" rozlětěly se dveře a v nich stála Rebecca jako bůh pomsty.

Gerard si jí představil jako nějakou bájnou bojovnici a musel se usmát.


"Co je tady k smíchu? Já se tady dřu a Vendy se za chvílí vzbudí. Pak už nebudu mít čas tenhle svinčík uklidit. A pán si tady klidně sedí a čumí do blba!" rozlítila se ještě víc.

Ale Gerard se nechtěl hádat. Samozřejmě měl v plánu jí pomoct, jen se trochu zahloubal do vlastních myšlenek. Přitáhl si Becky na klín a zastrčil jí pramen vlasů za ucho.

"Wayi, jak já tě nenávidím." povzdechla si a obmotala mu paže kolem krku.

"Já tebe taky." lípnul jí do vlasů a přenesl jí v náručí do chodby.

"Vždyť už to máš hotový." žasnul.

Rebecca se vítězoslavně úsmála a ledabile pokrčila rameny. "No, někdo to udělat musí."

Gee už jenom zakroutil hlavou a popadl první dvě krabice, co mu přišly pod ruku. Za patnáct minut bylo vše naloženo v přívěsu a Gerard si zmoženě utíral kapky potu z čela. Najednou mu padl pohled na jakousi obálku, co ležela na chodníku před vchodovými dveřmi. Vzal jí do ruky a přečetl si adresu. Byla už trochu zažloutlá a adresovaná na jeho jméno. Chtěl jí otevřit, ale byla už rozlepená.
Opřel se o futra a začal číst.

GeeGee,
ty víš, že neumím psát. V literatuře jsem nikdy nevynikal. Ale tahle situace si to žádá. Dostal jsem stipendium na uměleckou školu v New Yorku. Určitě jsi o ní slyšel, vychází z ní samý umělci. Moc bych si přál zůstat tady v Texasu, ale tohle je moje životní šance. Oba jsme věděli, že to jednou skončí. Možná právě s posledním společným létem. Nikdy nezapomenu na naše dva roky. Chtěl bych tě vzít s sebou, ale vím, že by tě vaši nepustili. Chápu je, chtějí pro tebe to nejlepší. Škoda, že musím být ten rozumnější. Miluju tě.

--Frank

Frank. Frank Iero ze střední. Gerard rázem věděl, od koho je ten dopis. Zdálo se mu to skoro nemožné, ale papír v jeho ruce dokazoval, že se mu to nezdá. Tenhle dopis je starý sedmnáct let. Tolik let si na něj nevzpomněl. Najednou se všechno začalo vykreslovat. Tváře, postavy i slova dostaly svůj jasný tvar a podobu, jako by se to všechno událo teprve včera.
Je to skoro dvacet, co spolu dva kluci strávily dva pohádkové roky. Gerard si ještě teď vzpomene, na Frankovy havraní vlasy, lehce spadající pod levé oko. Lacinou kolínskou, kterou nikdy nepotřeboval, protože Gee miloval vůni jemu vlastní. Věčně otrhané džíny a vybledlá trička oblíbených kapel, které by nikdy nevyhodil.

He looked just like you'd want him to
Some kind of slick chrome American Prince
A blue jean serenade, and moon river, what you do to me

Stará kasárna, do kterých už nikdo nechodil a jim vždycky poskytly tiché útočistě a zároveň byly svědkem, který nikdy nepromluví. Jeho potetová paže, do kterých se mohl schoulit. Těm jediným dovolil přejíždět přes jeho nahé tělo...

Change came in disguise of revelation, set his soul on fire
And the decades disappear like sinking ships
But we persevere, God gives us hope
But we still fear what we don't know

Ale tohle už je dávno pryč. Oh, bože! Jak moc ho za ten zbabělý útěk tenkrát nenáviděl. Přísahal, že na něj zapomene, což se mu nakonec povedlo. Proklínal ho za to, že už mu nestál ani za napsání jediného řádku. Nedal mu adresu koleje, jako kdyby se po něm slehla zem.
Ale teď s odstupem času si Gerard musel přiznat, že měl Frank pravdu. Stejně to byla jenom jejich dětská láska, která se proměnila v matné vzpomínky.

I don't believe you

Gerard nebyl gay, i když si to tehdy myslel. Frank byl jeho první láska, ale když odešel, Gerard se zase musel vzchopit. Na vysoké potkal Rebeccu, do které se zamiloval. Bylo jasné, že skončí spolu. Měli toho toik společného.

Saw Cinderella in a party dress.
I saw the ending where they turned the page.

Frank už tady není a nikdy nebude. Při vzpomínce na něho už necítí to známé mravenčení v podbřišku, ani bolest, a ani touhu. Ta kapitola už je pryč.

"Co to máš?" naklonila se mu Becky přes rameno, aby viděla na obálku.

Gerard spěšně zastrčil obálku do kapsy. "Starý dopis od bráchy."

Společně došli pro Vendetu a vyrazili k jejich novému domu.


Znuděně přejížděl po všech tlačítkách ovladače a pořád si nemohl vybrat ten pravý program. Že ho vůbec napadalo, aby si pořídili kabelovku.

"Tati! Koupíte mi červený záclonky, že jo?" dožadovala se Vendeta pozornosti.

Gerard se zahleděl na Vendetu a náhle ho přepadlo dojetí. Přitáhl si svoji dceru na klín a pevně jí objal. Věděl, že jí trochu rozmazluje, ale nemohl si pomoct. Každý muž by chtěl mít syna, ale Gee si vždycky přál dcerku. A to se mu splnilo. Co víc si mohl přát?
Pohladil ji po vláskách. "Všechno, co si budeš přát, maličká."

Děvčátko otci líplo pusu a spokojeně se přitisklo k jeho hrudníku.
Gerard přestal s přepínáním televize a zůstal u přírodovědného dokumentu. Ač nechtěl, vzpomněl si na dopis, co dneska ráno vypadl z jejich krabic. Jak teď Frank asi vypadá?

Is there still magic in the midnight sun
In the cadence of a young man's eyes
Out where the dreams are high

Vždycky byl takové to punkové děcko, co se s ničím nepáře. Kdysi mu vyprávěl, že ho matka chtěla přihlásit do katolické škole, ale on se proti tomu rázně ohradil. Katolíky nazýval "pánbíčkářemi" a kostelům se vyhýbal jako čert kříži. Ne, že by byl Gerard jiný. Tohle a ještě mnohem víc je k sobě poutalo.
Tenkrát si myslel, že je to navždycky. Ale nemusí přece nikomu vyprávět, že člověk bývá někdy víc než naivní. Věděl, že to skončí, ale nemuselo to být zrovna tehdy...

"Pojď už si lehnout." vzbudila ho ze snění Rebecca a vzala si od něj spící Vendetu.

Usmál se na svoji manželku, snad trochu provinileji, než by měl. Vždyť nic nevěděla a on neměl v plánu ji zasvědcovat do starých záležitostí, které už jsou dnes nepodstatné pro oba dva.
Chtěl na Franka přestat myslet, ale poslední, co se mu promítlo před očima, než usnul byl zase jenom on...

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 pájina pájina | 24. srpna 2009 v 13:44 | Reagovat

a teďka ho někde potká žejo?:D

2 káťa káťa | 25. srpna 2009 v 13:45 | Reagovat

moc hezká pvídka....už se těšim jak to bude pokračovat...x)

3 Jennifer [ Love our Stories ] Jennifer [ Love our Stories ] | Web | 26. srpna 2009 v 20:32 | Reagovat

Gee takovej podpantoflák :D A určitě musí Franka potkat! Zabije manželku a společně budou vychovávat Vendetu v novém domě. Založí si společnost Way&Iero s.r.o a budou strašně bohatí :D hh.
Už se nemůžu dočkat pokračování ♥

4 Klaudiqa Klaudiqa | Web | 4. září 2009 v 15:50 | Reagovat

tiez by ma dost zaujimalo ako by to pokracovalo keby sa nahodou Frank vratil...nebolo by na skodu napisat nejake pokracovanie =)inak je story velmi peknaaa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama